МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Свет
Спасувачките тимови извлекле тело на уште една жртва од несреќата на Дунав

Спасувачките тимови извлекле тело на уште една жртва од несреќата на Дунав

среда, 05 јуни 2019, 16:05ч.   |   Z.H.

 Спасувачките тимови извлекле тело на уште една жртва од минатонеделната несреќа на Дунав во Будимпешта,Унгарија , соопштија спасувачките екипи

Телото било откриено во прозорот на туристичкиот брод кој потона при судирот со крузерот во вторникот попладне.
 
– Спасувачките тимови вложуваат максимални напори и покрај многу ризичните временски услови и прават сè со цел операцијата да биде успешна, се наведува во соопштението.
 
Тие информираат дека во понеделникот биле извлечени тела на две жртви.
 
При судирот со крузерот, туристичкиот брод се преврте и потона, а од 33 јужнокорејски патници и двајца членови на екипажот, спасени се седум лица.
 
Загинаа 11 луѓе, а 17 сè уште се водат како исчезнати

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Норвешката министерка за здрвство порача: Пушете и пијте колку сакате
Монструозно злосторство: Во стан пронајдена заклана трудница!
Фото: Едно лице е убиено, а седум се ранети, во инцидентот со пукање во училиште, во САД
Американец ја убил сопругата, слушнал дека 4 години ќе работи во амбасадата во Србија
Осум години по смртта на Осама бин Ладен, неговиот син е главен лидер на Ал Каеда и најбараниот човек во светот
Индиски авион полн со патници итно слета па му експлодира гумата
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.