МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Регион
Паднал во река заради телефонот - пронајдено телото на исчезнатиот Британец

Паднал во река заради телефонот - пронајдено телото на исчезнатиот Британец

среда, 05 јуни 2019, 16:14ч.   |   Z.H.

 23-годишниот Британец, кој исчезнал пред пет дена во Кортница, пронајден е денесјка мртов во реката, соопштила полицијата.

 
Неговите останки ги идентификувале неговите родители, откако бил извлечен од реката.
 
Телото го пронашле германски кајакаши 300 метри од тврдината Клужа, која се наоѓа над реката.
 
Британецот во четвртокот ја разгледувал тврдината кога му паднал телефонот, а кога сфатил дека не може да го дофати, со автомобил возел половина килоемтар заедно со пријателот, каде е најлесно да се пријде до реката.
 
После половина час, пријателот кој останал во автомобилот повикал полиција затоа што момчето исчезнало и била веднаш покрената истрага.
 
Во потрагата учествувале сепцијалната единиза на Словенија, нуркачи, пожарникари и Горската служба за спасување.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
(Видео) Силно невреме ја погоди Србија, паѓаше град со големина на лешник
Убиство среде улица во Србија - незапаметена трагедија утринава
Нов закон: После 17 часот не смее да се наплаќа за лежалки и чадори на плажа
Ова е мајката што си ја уби тригодишната ќерка, па ја фрли од тераса во Белград
Нова страшна несреќа на местото каде изгоре автобусот: Се враќале од погреб па се судриле
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.