МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Спортинг Лисабон тргна во потера – го купува синот на Роналдо!

Спортинг Лисабон тргна во потера – го купува синот на Роналдо!

среда, 12 јуни 2019, 09:22ч.   |   Xh.I.

Лисабонски Спортинг, чиј член е македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски тргнал во клучна акција да го донесе во пионерската школа синот на најголемата португалска ѕвезда Кристијано Роналдо, кој сега е дел од младите категории на Јувентус.

Роналдо проникна во Лисабон по што направи трансфер уште како тинејџер во Манчестер јунајтед, а потоа стана најскап светски фудбалер со трансфер во Реал Мадрид и во девет години остави таков белег, што тешко дека некој ќе го надмине во блиска иднина, патем освојувајќи четири европски титули во пет години. И Роналдо јуниор покажува талент како неговиот славен татко, па Спортинг не сака да чека и веднаш започнал акција за да го донесе во својата школа.

„Глобо Еспорте“ објави дека Роналдо јуниор на турнир во Мадера дал 19 гола на пет меча и ги воодушевил сите, а посебно луѓето од Спортинг. Сега останува да се убеди Кристијано, својот син да го пушти во Лисабон и осумгодишниот Роналдо јуниор да живее со својата баба во португалската престолнина.

© ЖУРНАЛ    ~55,19

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.