МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Тумбаковиќ одби да игра против Косово, па ќе седне на клупата на Србија?

Тумбаковиќ одби да игра против Косово, па ќе седне на клупата на Србија?

среда, 12 јуни 2019, 09:21ч.   |   Xh.I.

Досегашниот селектор на фудбалската репрезентација на Црна Гора, Љубиша Тумбаковиќ, ќе биде нов селектор на селекцијата на Србија, најавува „Спорт клуб“. Тој доби отказ од функцијата во Црна Гора откако одби да ја води селекцијата против составот на Косово. По ова, челниците на српскиот фудбал сакаат да ангажираат на местото на Младен Крстајиќ.

Србија победи против Литванија со 4-1, но Крстајиќ доби многу замерки за убедливиот пораз (0-5) од Украина.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.