МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Ди Марцио: Де Лихт го избрал новиот клуб – имаме изненадување!

Ди Марцио: Де Лихт го избрал новиот клуб – имаме изненадување!

среда, 12 јуни 2019, 09:20ч.   |   Xh.I.

изгледа дека Матијас Де Лихт конечно избрал каде ќе ја продолжи кариерата!

Како вчера доцна вечерта објави реномираниот италијански новинар Џанлука Ди Марцио, Де Лихт кариерата нема да ја продолжи во Барселона, туку во Пари Сен Жермен!

Ди Марцио објави дека менаџерот на Де Лихт, Мино Раиола ќе отпатува во Париз во наредните денови каде што ќе ги договори сите детали околу трансферот и 19 годишниот фудбалер ќе го облече дресот на клубот од Париз!

Ова е прилично изненадување, затоа што во фудбалската јавност преовладуваше мислењето дека Де Лихт ќе се пресели во редовите на Барселона која, но очигледно младиот фудбалер имал други планови.

Очекувањата се ПСЖ за услугите на Де Лихт да плати сума помеѓу 75 и 80 милиони евра.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.