МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Кејлор Навас бара 10 милиони евра од Реал за да си оди од „Сантјаго Бернабеу“

Кејлор Навас бара 10 милиони евра од Реал за да си оди од „Сантјаго Бернабеу“

среда, 12 јуни 2019, 09:19ч.   |   Xh.I.

Голманот на Реал Мадрид, Кејлор Навас, кој освои хет-трик на европски титули во периодот 2016-2018 со „кралскиот клуб“ побарал отпремнина од десет милиони евра за да си замине од „Сантјаго Бернабеу“ летово.

Навас е еден од 13-те фудбалери што би требало да го напуштат шпанскиот великан во тоталната реконструкција која веќе се случува во престолнината, но голманот нема намера да си замине туку така. Весникот „АС“ објави дека Навас си ја бара платата за последната година од договорот, за да си замине и да направи трансфер во друг клуб. Но, Флорентино Перез не сака даа желба да му ја оствари

Костариканецот беше прв чувар на мрежата во историските три години, но по доаѓањето на белгиската ѕвезда Тибо Куртоа од Челси, го загуби првотимскиот статус и сега е на излезна врата. Бенфика, Спортинг Лисабон и ПСЖ се споменуваат како можни дестинации на чуварот на мрежата.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.