МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Јувентус три пати добил „не“ од Гвардиола, одбил огромна плата!

Јувентус три пати добил „не“ од Гвардиола, одбил огромна плата!

среда, 12 јуни 2019, 11:15ч.   |   Xh.I.

Шампионот на Италија три пати се обидел да го доведе Гвардиола.

Гвардиола си го одржал зборот. Ниту за големи пари не се одлучи да го погази она што го кажал. Од Јувентус со сите сили се обеидувале да го убедат Каталонецот во последниот месец, но меѓутоа немале успех.

Кога Масимилијано Алегри ја заврши мисијата во Јувентус управата на италијанскиот шампион вниманието го насочи кон Пеп Гвардиола.

„Еуроспорт“ денес објави дека на менаџерот на Сити во Торино му била понудена плата од 20 милиони евра по сезона, меѓутоа Пеп и таа сума ја одбил.
После негативниот одговор на Пеп Јувентус се свртел кон нови решенија, а се појасно станува дека нов тренер на „старата дама“ ќе биде Маурицио Сари.

Официјална потврда се уште нема, но скоро сите медиуми во Италија најавуваат дека тоа ќе се случи кога ќе го раскине договорот со Челзи, а тоа се очекува да биде многу брзо.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.