МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Бен Једер најавува заминување

Бен Једер најавува заминување

вторник, 11 јуни 2019, 09:35ч.   |   Xh.I.

Висам Бен Једер рекол дека ова лета посакува да се раздели со Севилја и дека кариерата ќе ја продолжи во некој од големите европски тимови.

Францускиот репрезентативец пред три години стана играч на Севилја. Тој смета дека време е да направи нов чекор во кариерата. Медиумите шпекулираат дека интерес за него покажале од Барселона, но и од уште неколку други тимови.

На прашањето дали е подготвен да ја напушти Севилја, Бен Једер рекол:
„Мислам дека сега е вистинското време. Го чувствувам тоа. Но не сакам да покажам дека не го почитувам клубот. Каква и да биде конечната одлука јас ќе ја прифатам. Се надевам дека ќе играм на највисокото ниво, во голем клуб со играчи од светска класа. Така би можел да видам на кое ниво сум јас. Не сакам да размислувам на тоа. Ќе направам мала пауза по репрезентативните обврски, а одлуката ќе ја донесат луѓето од Севилја“, рекол бен Једер за „Ла Паризиан“.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.