МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Навивачите го бркаат Алексис од Манчестер Јунајтед поради лајк на Инстаграм

Навивачите го бркаат Алексис од Манчестер Јунајтед поради лајк на Инстаграм

вторник, 11 јуни 2019, 09:33ч.   |   Xh.I.

Црвените Ѓаволи направија се за да можат да го доведат Алексис и му дадоа неверојатна неделна плата од 500.000 евра. Но, многу брзо се покажа дека чилеанскиот напаѓач е едно од најлошите засилувања во историјата на Јунајтед.

Алексис во овие 18 месеци воопшто не се наигра во Јунајтед, а и натпреварите на кои настапи се одамна заборавени.

Сигурно дека Јунајтед ќе направи се ова лето за да го продаде, а ќе биде вистинско чудо ако успее да остане на Театарот на соништата. Против него сега се свртеа и навивачите  бидејќи ја лајкна фотографијата на Чембрлеин на која тој и неговите соиграчи од Ливерпул го слават трофејот од ЛШ.

 

Не треба да се зборува деак Јунајтед и Ливерпул се лути ривали и дефинитивно ова повеќе ги повреди навивачите на Олд Трафорд отколку неговите очајни игри од доаѓањето од Арсенал.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.