МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во германската Влада нема дилеми околу ЕУ перспективите на Македонија, Албанија отпаѓ..
Влатко Ѓорчев: Ова последната година од владеењето на Заев, ќе има пржинска влада
Движење БЕСА: Заев ветуваше живот за сите, а во западниот дел има нула нови вработува..
Трамп, Путин и Кралицата Елизабета му испратија честитки на Пендаровски
Спорт
Ангеловски призна: Австрија беше подобра од нас

Ангеловски призна: Австрија беше подобра од нас

вторник, 11 јуни 2019, 09:32ч.   |   Xh.I.

Македонските фудбалери синоќа претрпеа нов пораз на националната арена „Тодор Проески“ – овој пат славеше Австрија со високи 1:4.

Иако Македонија поведе на натпреварот, гостите сепак не само што дојдоа до пресврт, туку на крајот остварија и убедлива победа и заслужено се враќаат дома со трите бода.

„Против Полска реков дека не заслуживме да загубиме, но сега не е така. Поразот е заслужен, Австрија беше подобра. Тие ја добија играта во дуелите и повеќе трчаа од нас. Не се спротиставивме како што треба и комплетно паднавме после примениот гол“, изјави селекторот Ангеловски и додаде:

„Шансите за пласман на Европското првенство не се загубени. Јас бев првиот кој побара највисок пласман, а сега сме на три бода од второто место и имаме шанса за пласман. Овие квалификации не се загубени“, изјави Ангеловски.
 

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.