МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Јунајтед одби да преговара со Реал за трансферот на Погба

Јунајтед одби да преговара со Реал за трансферот на Погба

вторник, 11 јуни 2019, 14:32ч.   |   Xh.I.

Манчестер јунајтед одби да преговара со Реал Мадрид за трансферот на Пол Погба, пренесуваат шпанските медиуми.

Претставници од шпанскиот клуб стапиле во контакт со Манчестер Јунајтед за да започнат преговори за евентуален трансфер на Погба на „Сантиаго Бернабеу“, но добиле одговор дека играчот не е на продажба.

Зидан јасно до знаење му ставил на Флорентино Перез дека го сака својот сонардоник, па „кралевите“ биле спремни да му ја исполнат желбата.

Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ немаат намера да ја продаваат својата ѕвезда, бидејќи Солскјер смета дека Погба е клучен играч во неговите планови.

Меѓутоа, Реал нема лесно да се откаже од намерата да го донесе Погба во своите редови. Играчот сака да соработува со Зидан и е спремен да изврши притисок врз Манчестер Јунајтед да го продаде.

Во тој случај „црвените ѓаволи“ ќе бидат приморани да седнат на преговарачка маса, но сигурно нема да прифатат понуда помала од 150 милиони евра.

Минатата сезона, 26-годишниот Французин играше на 47 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна 16 гола и забележа 11 асистенции.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.