МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Бенитез пред враќање во Челзи

Бенитез пред враќање во Челзи

вторник, 11 јуни 2019, 14:31ч.   |   Xh.I.

Тренерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, може да се врати во Челзи, објавија шпански медиуми. Според „АС“, сопственикот на лондонскиот клуб, Роман Абрамович, нема најдено замена за Маурицио Сари, а според изворот, Рафаел Бенитез е решението за испразнетото тренерско место.

Италијанското издание на „Тутоспорт“ тврди дека соодветните кадровски екипирања во Челзи ќе се случат во следните 48 часа.

Педесет и девет годишниот Бенитез, веќе работеше во Челзи каде беше тренер од 2012 до 2013 година. Со „сините“ шпанскиот стручњак ја освои Лига Европа.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.