МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Валенсија купува напаѓач од Њукасл

Валенсија купува напаѓач од Њукасл

вторник, 11 јуни 2019, 11:18ч.   |   Xh.I.

Валенсија наредната сезона ќе игра во Лигата на шампионите, па затоа на „Местаља“ сака да донесе квалитетни засилувања. Ајозе Перез минатата сезона шостигна 12 голови во Премиерлигата и има уште две години од договорот со Њукасл, а Валенсија ќе се обиде да го потпише.

Самиот Перез во изјава за медиумите наговести дека е подготвен за нова авантура.

    „По пет години во Њукасл време е за промена. Мојата идеја е да се вратам во шпанскиот фудбал. Сакам да играм за голем клуб во Ла Лига и тоа би било одлично за мојата кариера. Животот во Англија не ми е добар како во Шпанија“, кажа Перез.

Тој за „страчките“ одигра 195 натпревари на кој постигна 48 голови и сега е прашање на време кога ќе се врати во Шпанија.
 

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.