МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Кејн со одличен говор ги мотивирал соиграчите на полувремето во Амстердам

Кејн со одличен говор ги мотивирал соиграчите на полувремето во Амстердам

четврток, 09 мај 2019, 15:17ч.   |   Xh.I.

Десниот бек на Тотнем, Кјеран Трипие откри што ги мотивирало него и соиграчите на полувремето од синоќешниот меч против Ајакс (3-2) во Амстердам.

Тотнем губеше со 0-2 на полувреме од Ајакс, но сепак на крајот направија пресврт со 3-2 и се пласираа во финалето на Лигата на шампиони.

    „На полувреме Кејн влезе во соблекувална и ни кажа дека може да играме подобро. Тоа го знаевме сите, но ни требаше неговото водство во тој момент. Знаевме што ќе се случи штом влезе во соблекувалната, зашто не беше среќен. Тоа многу ни значеше“, вели Трипие.

Да потсетиме, Тотнем во финалето ќе игра против Ливерпул на први јуни во Мадрид.
 

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.