МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Скај Спорт“: Антонио Конте постигнал договор со новиот клуб!

Скај Спорт“: Антонио Конте постигнал договор со новиот клуб!

четврток, 09 мај 2019, 15:16ч.   |   Xh.I.

Изгледа сепак нема да има ништо од враќањето во Јувентус како што се најавуваше.

Од вчера вечер на големо се пишува дека Јувентус во новата сезона ќе влезе со нов тренер. Наводно Масимилијано Алегри одлучил да ја напушти Италија за да се
пресели во редовите на Пари Сен Жермен кој му нуди плата од 7.5 милиони евра по сезона.

Се наведуваше дека негов наследник ќе биде Антонио Конте, но изгледа тоа нема да се случи. Алегри може ќе замине, но Конте нема да го наследи. Сега во јавноста воИталија како опции за нов стратег на Јувентус се појавија имињата на Синиша Михајловиќ, Симоне Инзаги и Маурицио Сари.

Италијански „Скај Спорт“ дознава дека Конте е многу блиску до клупата на Интер и дека тоа ќе се случи.

Конте во преговори со Интер е веќе подлго време и изгледа сега конечно двете страни успеале да се договорат. Според „Скај Спорт“ наскоро се очекува потврда од некоја од двете страни за оваа информација.

© ЖУРНАЛ    ~112,38

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.