МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Начо си оди од Реал, следна станица Рома?

Начо си оди од Реал, следна станица Рома?

четврток, 09 мај 2019, 13:13ч.   |   Xh.I.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Начо Фернандез, сериозно размислувал летово да замине од клубот, пишива „Марка“.

Начо не меѓу играчите на кои Зинедин Зидан им соопштил дека можат да си бараат нови клубови, но е свесен дека со доаѓањето на Едер Милитао од Порто, значително ќе му ги намали минутите што треба да ги мине на теренот.

Овој 29 годишен фудбалер, во текот на сезоната, се поврзуваше со трансфер во Рома и многу е веројатно дека на крајот ќе заврши на „Олимпико“. Договорот на Начо истекува во јуни 2020 година.

Начо Фернандез за Реал има одиграно 188 натпревари на кои постигнал девет гола. Со клубот освоил четири титули во Лигата на шампионите, две во Ла Лига, три во Суперкупот на УЕФА и четири на Светското првенство за клубови.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.