МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“

„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“

среда, 08 мај 2019, 15:41ч.   |   Xh.I.

Ливерпул суреди Барселона во епската ноќ на „Енфилд роуд“ обезбеди второ полуфинале, а изразот на лицето на Лионел Меси говореше сè, откако судијата сиврна крај, по што започна големото славје на „црвените“.

Ливерпул направи чудо со победата со 4-0, надоместувајќи три гола негатива од првиот меч. Сите очекуваа лесен пласман на Барса, пред се поради извонредната сезона на Меси, големата предност, десеткуваните „црвени“, но...

На крајот, Јирген Клоп и пулените со цел „Енфилд“ се радуваа, а Меси – плачеше.

    „Одредено време Меси мина сам во соблекувалната. Плачеше по елиминацијата. Не можеше да верува што се случи. Едноставно беше неутешен“, пишва еден шпански весник, повикувајќи се на информации од соблекувалната на Каталонците.

Меси остана на „Енфилд“ долго откако Барса си замина, зашто мораше да мине на анти-допинг тестот после дуелот, а потоа ги избегнал новинарите во микс-зоната, за на крај да има вербален судар со група на навивачи, на кои паднале тешки зборови.
 

© ЖУРНАЛ    ~165,57

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.