МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер

Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер

среда, 08 мај 2019, 13:20ч.   |   Xh.I.

Александер Арнолд брзо изведе еден корнер, ја фати одбраната на Барселона на спиење, Каталонците не очекуваа такво нешто, Ориги ја пратеше ситуацијата и даде гол кој значеше победа од 4-0 за Ливерпул и пласман во финалето од Лигата на шампионите.

„Беше инстиктивно. Беше еден од оние моменти кога гледате шанса. Дивок пратеше и даде гол. Можеби идеше пребрзо кон него, но тој е топ фудбалер. Тој даде два гола за нас вечерва и сите ќе го паметат овој момент“, вели Александер Арнолд.

© ЖУРНАЛ    ~159,53

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.