МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Спорт
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?

Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?

среда, 08 мај 2019, 11:22ч.   |   Xh.I.

Луис Суарез после пет години се врати на Енфилд и не се прослави.

Ливерпул ја понижи Барселона со 4:0 и се избори за второ финале по ред во ЛШ. Уругваецот како и сите играчи на Барселона имаа ноќ за заборав.

Во синоќешната победа четвртиот погодок на Црвените можеби е најдобриот показател колку играчите на Барселона беа деконцентрирани. ТАА на брзина изведе корнер, а Дивок Ориги топката ја сметси во мрежата. Коментар за тој гол даде и Суарез.

„Не смеевме да дозволиме да примиме два гола во една минута, а при четвртиот гол од корнерот изгледавме како „петлиња“ кои учат фудбал. Сигурно ќе има многу критики кон нас, но треба машки да ги прифатиме бидејќи таква е нашата професија.“ – изјави Суарез.

© ЖУРНАЛ    ~216,72

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.