МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Свет
Фото: Едно лице е убиено, а седум се ранети, во инцидентот со пукање во училиште, во САД

Фото: Едно лице е убиено, а седум се ранети, во инцидентот со пукање во училиште, во САД

среда, 08 мај 2019, 12:01ч.   |   Z.H.

 Едно лице е убиено, а седум се ранети, од кои неколку во критична состојба, во инцидентот со пукање во училиште во Даглас, предградие на Денвер, во Сојузната американска држава Колорадо.

Инцидентот се случил во училиштето е за наука и технологија, кое се наоѓа на 40 километри јужно од Денвер. Властите соопштија дека се уапсени две осомничени лица поврзани со пукањето.
Полициски службеници изјавија дека двајца ученици, вооружени со пиштоли, влетале во училиштето и започнале да пукаат.
– Еден 18-годишник е мртов на местото на настанот – изјави шерифот Тони Спарлок неколку часа по трагедијата.
 
Спарлок рече дека нападите се изведени на две локации.
Едниот од напаѓачите е полнолетен, а другиот е помлад од 18 години.
Се претпоставува дека нема повеќе напаѓачи, но, сепак, полициски тимови и натаму ја пребаруваат секоја просторија во училиштето.

© ЖУРНАЛ    ~166,56

НАЈЧИТАНИ ОД СВЕТ
Норвешката министерка за здрвство порача: Пушете и пијте колку сакате
Монструозно злосторство: Во стан пронајдена заклана трудница!
Фото: Едно лице е убиено, а седум се ранети, во инцидентот со пукање во училиште, во САД
Американец ја убил сопругата, слушнал дека 4 години ќе работи во амбасадата во Србија
Осум години по смртта на Осама бин Ладен, неговиот син е главен лидер на Ал Каеда и најбараниот човек во светот
Индиски авион полн со патници итно слета па му експлодира гумата
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.