МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Култура
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка

Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка

вторник, 07 мај 2019, 15:09ч.   |   L.E.

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското кралско семејство, објавија „The Sun“.

„Горд сум што мојот внук е роден во британското кралско семејство и сигурен сум дека ќе порасне и ќе ѝ служи на круната и на народот во Британија со благодат, чест и достоинство“, рекол овој поранешен холивудски директор.

Тој на детето му посакал добро здравје и среќа, пренесува Ројтерс.

„Честитки и за мојата драга ќерка, војвотката Меган и принцот Хари, нека Бог ја чува кралицата“, заклучил Томас Маркл.

Меган се породи рано утрово, а бебето ќе биде седмо во редот за британскио трон, после принцот Чарлс, принцот Вилијам, неговите три деца и својот татко, принцот Хари.

Томас не зборувал со својата ќерка од кралската венчавка која беше минатиот мај, кое морал да го пропушти поради срцев удар.

После неколку интервјуа, Меган и Хари го избришале од нивните животи.

© ЖУРНАЛ    ~183,61

НАЈЧИТАНИ ОД КУЛТУРА
Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка
Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна
Отворен павилјонот на Северна Македонија на годинашното Биенале во Венеција
Изведба на четири монодрами пред утрешното завршување на „Битола 2019“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.