МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Култура
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна

„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна

вторник, 07 мај 2019, 15:07ч.   |   L.E.

Откако „Авалон продукција“ откри дека го раскинале договорот со „Дупер“ оти момците ја избркаа тапанарката Мартина Баракоска, на „Фејсбук“ се огласија Илчо Нечовски и Борис Какуринов. Тие ѝ се заблагодарија на Мартина за соработката, напишаа дека продолжуваат без неа и промовираа нова песна, „Пробај да ми бидеш“.

„Во животот се случуваат работи кои не можеме да ги предвидиме и кои сакале или не, мораме да ги прифатиме со крената глава. Поради ненадминливи разлики, од денес, ‘Дупер’ продолжува со променет состав. Голема благодарност до Мартина за сите убави моменти и заеднички успеси изминатиов период. Во оваа прилика им се заблагодаруваме и на ‘Авалон’ за неколкумесечната соработка. ‘Дупер’ останува приказна во движење“, напишаа тие.

По раскинувањето на соработката, Илчо и Борис од инстаграм-профилот на бендот ги тргнаа и заедничките слики со Мартина.
Текстот „Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна е превземен од Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~100,34

НАЈЧИТАНИ ОД КУЛТУРА
Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка
Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна
Отворен павилјонот на Северна Македонија на годинашното Биенале во Венеција
Изведба на четири монодрами пред утрешното завршување на „Битола 2019“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.