МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Култура
Кејти Холмс и Џејми Фокс дебитираa како пар на „Met Gala 2019“

Кејти Холмс и Џејми Фокс дебитираa како пар на „Met Gala 2019“

вторник, 07 мај 2019, 15:14ч.   |   L.E.

Го криеја својот однос со години. Првите гласини за нивната врска се појавија уште во 2013 година, веднаш по разводот на Кејти со Том Круз. Двајцата со Џејми Фокс беа забележани како се држат за раце, шетајќи на плажа во Малибу во 2017 година и оттогаш стана јасно дека се во врска.

На спектакуларен настан како „Met Gala 2019“ двајцата конечно се одлучија да направат прва јавен настап како двојка.

Кејти изгледаше неверојатно во виолетов фустан од „Zac Posen“, а Џејми облече класичен костум, кој сепак ги искомбинира со виолетови чевли, во тон со фустанот на неговата дама./lokalno.mk/

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД КУЛТУРА
Маја Вукичевиќ се омажи, љубоморниот сопруг ја натера да го избрише минатото
Се огласи таткото на Меган Маркл после раѓањето на внукот и сите ги изненади со пораката која ѝ ја испратил на својата ќерка
Сара Мејс денеска го покажа своето “Копито”
„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна
Отворен павилјонот на Северна Македонија на годинашното Биенале во Венеција
Изведба на четири монодрами пред утрешното завршување на „Битола 2019“
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.