МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Технологија
Samsung Galaxy Note10 би можел да има полнење побрзо од 25W

Samsung Galaxy Note10 би можел да има полнење побрзо од 25W

вторник, 07 мај 2019, 14:55ч.   |   L.E.

Од објавата на Samsung Galaxy Note10 смартфонот не дели уште доста време, а се очекуваат се поголем број гласини и протечени информации за телефонот во претстојните месеци. Сега два различни извора тврдат дека претстојниот Note10 ќе има полнење побрзо од 25W.

Засега, единствено Galaxy S10 5G и Galaxy A70 можат да се пофалат со новата технологија на брзо полнење на Samsung, а изгледа дека јужнокорејската компанија конечно ќе изврши надградба на опцијата на полнење со својата втора серија премиум телефон за оваа година.

Засега, изворите не објавија никакви специфични детали, иако двата извора тврдат дека полнењето повеќе нема да биде слаба точка на телефоните на Samsung. Неодамнешните гласини сугерираа дека Note10 Pro ќе има 4500mAh батерија, што би го направило бескомпромисен премиум телефон во комбинација со 50W или слично брзо полнење.
извор: USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.