МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во германската Влада нема дилеми околу ЕУ перспективите на Македонија, Албанија отпаѓ..
Влатко Ѓорчев: Ова последната година од владеењето на Заев, ќе има пржинска влада
Движење БЕСА: Заев ветуваше живот за сите, а во западниот дел има нула нови вработува..
Трамп, Путин и Кралицата Елизабета му испратија честитки на Пендаровски
Авто
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe

BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe

понеделник, 06 мај 2019, 12:50ч.   |   L.E.

BMW ги објави првите официјални слики на новата Series 8 Gran Coupe, која ќе биде претставена на специјален настан на крајот на јуни во Минхен

BMW Series 8 Gran Coupe е модел со четири врати, кој по серијата 8 Coupe и 8 Convertible ќе стане трет член во семејство со модификација на новата Series 8. Третата верзија е закажана за пазарно лансирање во септември оваа година.

BMW вели дека автомобилот ќе го одзима здивот при управувањето, а тоа ќе биде комбинирано со емотивен дизајн и поголем простор во задниот дел од внатрешноста. За дополнителна удобност на задните патници, продолжено е меѓуоскиното растојание, а воедно додадени се и двете врати за полесен пристап.

BMW Series 8 Gran Coupe ќе биде претставен за прв пат во светот за време на тематскиот настан #NextGen во Минхен, кој ќе се одржи од 25 до 27 јуни./avtoplus.mk

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Конечно седан во понудата – Citroen ќе го претстави во 2021
Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!
BMW сподели информации за Series 8 Gran Coupe
Citroen ја продолжува традицијата на своите големи лимузини 2021
Audi со нов прототип на водородни горивни ќелии
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.