МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Шоубиз
Зорица Брунцлик прва стави силикони во поранешна Југославија

Зорица Брунцлик прва стави силикони во поранешна Југославија

недела, 05 мај 2019, 11:45ч.   |   L.E.

Иако со години се зборувало дека прва силикони ставила поранешната лото девојка Сузана Манчиќ, вистината е поинаква. А тајната ја издала токму Манчиќ која открила како го нашла докторот Герд Кнотен од Михнен кој и ги „поправил“ градите.

„Од нашите пејачки Зорица Брунцлик прва имаше силикони. Бевме заедно на турнеја и се воодушевив какви гради има. Ја прашав од каде се и колку коштаат, дали боли…Се ми кажа и ми го препорача својот хирург во Минхен, чие име и ден-денес го паметам Герд Кнотен. Тој ми направи гради кои се одлични и после 30 години! Фала и на Зорица и нему“, рекла Манчиќ. Текстот Зорица Брунцлик прва стави силикони во поранешна Југославија е превземен од Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Пејачот Адријан Гаџа го отвора најскапиот ресторан во Скопје
Елена Велевска: Се е вистина и дека сум трудна по четврти пат!
Ќерката на Кили трудна во бикини
Дара Бубамара го достигна врвот, речиси гола пристигна на свадба
Македонската Кардашијан ги провоцираше Грците со своето секси тело (Фото)
Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.