МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Шоубиз
Елена Ристевска со цела српска естрада на свадбата на Данијела Кариќ

Елена Ристевска со цела српска естрада на свадбата на Данијела Кариќ

сабота, 04 мај 2019, 11:38ч.   |   L.E.

Пејачката Даниела Кариќ и Иван Милеусниќ вчераа се венчаа во Белград во храмот „Свети Сава“.  Облечени во народни носии, наместо во венчаница и модерно одели, младенците по црквата замнинаа во во ресторан каде беше и прославата.

Освен пријателите и роднините, на свадбата присуствуваа и јавни личности, меѓу кои Снежана Џакиќ, Драган Којиќ Кеба со сопругата, Мјерима Његомир, Ана Николиќ, Александра Пријовиќ со Филип Живојиновиќ, Мина Костиќ, Дара Бубамара и многу други. Меѓу нив и македонската поп-пејачка Еленеа Ристевска, која неодамна сними дует до Даниела Кариќ. Елена сподели неколку фотографии од свадбата на социјалните мрежи.

Таа , неодамна во една емисија  раскажа дека Даниела и нејзиниот сопруг ги запознала уште од времето кога била во „Твоето лице звучи познато“ и отогаш се добри пријатели.Текстот Елена Ристевска со цела српска естрада на свадбата на Данијела Кариќ е превземен од Reporter.mk.
 

© ЖУРНАЛ    ~126,42

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Пејачот Адријан Гаџа го отвора најскапиот ресторан во Скопје
Елена Велевска: Се е вистина и дека сум трудна по четврти пат!
Ќерката на Кили трудна во бикини
Дара Бубамара го достигна врвот, речиси гола пристигна на свадба
Македонската Кардашијан ги провоцираше Грците со своето секси тело (Фото)
Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.