МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Технологија
Смартфонот со најголема батерија остана само прототип

Смартфонот со најголема батерија остана само прототип

сабота, 04 мај 2019, 11:27ч.   |   L.E.

Најавен како супер проект на почетокот на оваа година, моќниот смартфон Energizer Power Max P18K Pop со батерија со капацитет од 18.000 mAh стана само уште еден неуспешен проект.

Еден од најдолго најавуваните паметни телефони со можност за репродукција на видео и од 200 часа без дополнително полнење, не предизвика голем интерес. Компанијата не беше подготвена за масовно производство на таков уред, па одлучи да собере средства преку crowdfunding на Indiegogo. Како што се испостави, интересот беше рамен на нула.

Avenir Telecom, кој произведува паметни телефони под брендот Energizer, имаше намера да собере нешто повеќе од еден милион евра на Indiegogо, но таму само 11 лица уплатиле околу 13.500 евра. Ова е 1% од потребниот износ. Како резултат на тоа, Energizer Power Max P18K Pop остана само прототип.
извор: USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Фејсбук редизајн: Еве како ќе изгледа News Feed
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.