МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Регион
Бугарија со силни безбедносни мерки за посетата на папата Франциск

Бугарија со силни безбедносни мерки за посетата на папата Франциск

петок, 03 мај 2019, 15:43ч.   |   Z.H.

 Соседна Бугарија е подготвена за претстојната посета на папата Франциск. Министерството за внатрешни работи на Бугарија со силни мерки за претстојната посета на поглаварот на Католичката црква,  соопштија на брифинг безбедносните власти во земјата, пренесуваат бугарските медиуми.

 
Граѓаните кои сакаат да присуствуваат на настаните поврзани со посетата на папата Франциск  слободно ќе можат да го сторат тоа и покрај сериозните мерки за безбедонст, уверува бугарското МВР.
 
Бугарските власти очекуваат на молитвата на поглаварот на Католичката црква папата Франциск да го следат повеќе од 20 милиони гледачи низ светот.
 
На 6 мај ќе биде отслужена молитва за мир со претставници на сите вери на плоштадот „Независност“ во Софија од 18:15 часот, по источно европско време.

© ЖУРНАЛ    ~29,11

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Српски научник пронајде лек за рак
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.