МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Xроника
За 4 дена 33 сообраќајќи, едно лице е загинато

За 4 дена 33 сообраќајќи, едно лице е загинато

понеделник, 27 мај 2019, 11:19ч.   |   Xh.I.

Триесет и три сообраќајни незгоди се случиле во периодот од 23 мај до вчера на подрачјето на Скопје, а во нив едно лице е загинато. Како што соопшти МВР во 15 од сообраќајните незгоди е предизикана материјална штета.

Припадниците на СВР-Скопје регистрирале 270 возачи кои се движеле со поголeма брзина од дозволената со сообраќаен знак.

Од сообраќај се исклучени 78 возачи, еден од нив управувал под дејство на аккохол, 73 возеле пред да се стекнат со право на управување, а почетници биле четворица.

Од сообраќај се исклучени 62 возила, од кои пет биле технички неисправни, а 57 биле нерегистрирани.

Непрописно биле паркирани 384 возила, а со пајак се подигнати 114.
 

© ЖУРНАЛ    ~50,18

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Возило удри во мајка и ќерка кај Трубарево
Тинејџери направиле сообраќајка во Тетово, загина 18-годишно момче 13/05/2019
Велосипедист тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера во Скопје
Апсење на Табановце за Први Мај
Патник во автобус тешко повреден, девет сообраќајки вчера во Скопје
Скопјанец обвинет за недозволено држење оружје
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.