МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Лорис: Се остварува сонот за финалето на ЛШ

Лорис: Се остварува сонот за финалето на ЛШ

четврток, 23 мај 2019, 14:12ч.   |   Xh.I.

Голманот на Тотенхем, Хуго Лорис, изјави дека го живее својот сон да игра во финалето на Лигата на шампионите.

– Горд сум што го претставувам овој клуб и сум дел од овој тимот на овој пат до успехот. Знаеме дека Лигата на шампионите е многу тежок турнир. За да стигнете до финалето, треба да се надминете. Треба да ги обедините талентот, среќата, тактиката, дисциплината и да имате совршен тимски дух. Поради сето ова, всушност, стигнавме толку далеку. Ние мора да го цениме тоа и да ја дадеме сета наша сила во обидот да победиме. Ова е одлично време за клубот, навивачите, играчите и тренерот. За сите нас се остварува сонот, изјави Лорис.

Во финалето од елитното натпреварување, Тотенхем ќе игра со Ливерпул. Натпреварот е закажан за 1 јуни во Мадрид.
 

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.