МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Вардар не доби лиценца, нема да игра во Европа следната сезона!

Вардар не доби лиценца, нема да игра во Европа следната сезона!

четврток, 23 мај 2019, 14:10ч.   |   Xh.I.

ФФМ ја одби жалбата на Вардар и не му даде лиценца за настап во Европа следната сезона.

Вардар нема да игра во квалификациите од Лига Европа откако ФФМ не им ја прифати жалбата на црвено-црните и не им даде лиценца за настап во европските натпреварувања.
 
Вардар не ја доби лиценцата поради долговите кои ги има кон фудбалерите. Тие прво не добија лиценца од првосепената комисија, потоа се жалеа, но во меѓувреме не го решија проблеми и повторно беа одбиени.
 
Ова е сериозен удар за Вардар кој нема да може да заработи ништо од настап во Европа во престојната сезона. Тоа ќе биде дополнителен проблем за клубот кој и онака е во финансиски проблеми.
 
Од десетте клуба во Првата лига само Вардар и Победа не добија лиценци.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.