МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Спорт
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!

Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!

четврток, 23 мај 2019, 11:42ч.   |   Xh.I.

Пeп Гвардиола изгледа е се поблиску до клупата на Јувентус!

Секојдневно се појавуваат информации кои ги приближуваат Гвардиола до клубот од Торино, голем дел од италијанските медиуми се убедени дека шпанскиот стратег од наредната сезона ќе го води италијанскиот шампион.

Шпанскиот новинар на „Мундо Депортиво“ Франсес Агиљар објави дека истиот човек кој му кажал дека Гвардиола ќе се пресели во Манчестер Сити, сега му тврди дека Шпанецот е пред седнување на тренерското столче во Јувентус.

„Истиот човек кој пред неколку години (многу порано пред да биде официјално објавено) ми кажа дека Пеп Гвардиола ќе го превземе Манчестер Сити сега ми кажува дека е на пат седне на клупата на Јувентус. Тогаш му поверував, а сега уште повеќе“, објави Агиљар.

Сега се појавуваат нови информации. Имено, италијанската новинска агенција „АГИ“ тврди дека Гвардиола со клубот од Торино се договорил за соработка на четири години и договор според кој ќе заработува 24 милиони евра по сезона.

Наводно, договорот ќе биде потпишан на 4-ти јуни, а Гвардиола пред наввачите официјално ќе биде претставен на 14-ти јуни.

© ЖУРНАЛ    ~154,52

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.