МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Македонија
Трипуновски: Мојот отказ е политички реваншизам

Трипуновски: Мојот отказ е политички реваншизам

вторник, 21 мај 2019, 13:19ч.   |   Xh.I.

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, обвини дека продолжува хајката против него како член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Тој рече дека вчера му било врачено отказно решение од Министерството за земјоделство, а причината, според него, се спротивставени ставови со власта.

„Образложението на власта за мојот отказ е апсурдно бидејќи со него се вели дека како главен наратор на прес-конференциите како претставник на политичката партија сум нанесувал штета на врз угледот на институцијата во која работам и сум ја поткопувал довербата на администрацијата. Зоран Заев и Љупчо Николовски се занимаваат со политички реваншизам наместо да ги решаваат проблемите на земјоделците и да го унапредуваат земјоделството“, рече тој.

На Николовски, додаде Трипуновски, му се потребни партиски послушници, кои ќе ги премолчуваат и ќе замижуваат пред проблемите на земјоделците.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД МАКЕДОНИЈА
Заев утре ќе им даде отказ на петмина министри?
Расипан телефон: Еролд или Хисен, Муслиу или Мемети?
СДСМ врати шест општини што ги изгуби во првиот круг
Идните членки на ЕУ губат трпение - Србија чека 10 години, Црна Гора 11 години, Македонија 14 години...
Директорката на Хематологија доби кривична пријава од Антикорупциска комисија, не поднела анкетен лист
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.