МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Регион
Во Истанбул уапсени 127 демонстранти

Во Истанбул уапсени 127 демонстранти

четврток, 02 мај 2019, 16:27ч.   |   Z.H.

 Полицијата во Истанбул уапси 127 луѓе зошто се обиделе илегално да одржат демонстрации во разни делови на градот, поради прославата на 1 мај.

 
Полицијата направи кордон околу плоштадот Таксим во центарот на Истанбул, додека помали групи демонстранти сепак се собраа на демонстрации.
 
„Плоштадот им припаѓа на луѓето и не може да биде затворен. Да живе 1 мај“ извикуваа демонстрантите додека ги носеше полицијата.
 
Претходно полицијата дозволи на плоштадот да се одржи церемонија на која учествуваа лидерите на синдикатите, а друга група положи каранфили во соседната улица.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Српски научник пронајде лек за рак
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.