МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во германската Влада нема дилеми околу ЕУ перспективите на Македонија, Албанија отпаѓ..
Влатко Ѓорчев: Ова последната година од владеењето на Заев, ќе има пржинска влада
Движење БЕСА: Заев ветуваше живот за сите, а во западниот дел има нула нови вработува..
Трамп, Путин и Кралицата Елизабета му испратија честитки на Пендаровски
Спорт
Илија Несторовски може да заврши во Црвена Звезда!

Илија Несторовски може да заврши во Црвена Звезда!

понеделник, 20 мај 2019, 15:22ч.   |   Xh.I.

Тимот на Илија Несторовски, Палермо беше исфрлен во третата италијанска лига и сега се очекува тој и Трајковски да го напуштат клубот.

За Несторовски сега се појави една интересна опција и тоа во соседството. Како што објавија белградските медиуми, Црвена Звезда е заинтересирана во своите редови да го доведе македонскиот напаѓач.

Сепак, Црвена Звезда не е единствениот клуб кој сака да го доведе Несторовски. Во медиумите се споменуваа имињата на клубовите на Сасуоло, Болоња, Џенова (ако остана во Серија), како и хрватски Хајдук. Меѓутоа Несторовски ја одбил понудата да се врати во Хрватска.

Оваа сезона Несторовски постигна 15 гола и додаде пет асистенции во Серија Б за Палермо со кој заврши на третата позиција и се бореше за место во Серија А, но поради финансиски малверзации на претседателот клубот беше исфрлен еден ранг подоле.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.