МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во германската Влада нема дилеми околу ЕУ перспективите на Македонија, Албанија отпаѓ..
Влатко Ѓорчев: Ова последната година од владеењето на Заев, ќе има пржинска влада
Движење БЕСА: Заев ветуваше живот за сите, а во западниот дел има нула нови вработува..
Трамп, Путин и Кралицата Елизабета му испратија честитки на Пендаровски
Спорт
Конечно убави вести за навивачите на „римската волчица“: Тоти доби одврзани раце да го крои тимот на Рома!

Конечно убави вести за навивачите на „римската волчица“: Тоти доби одврзани раце да го крои тимот на Рома!

понеделник, 20 мај 2019, 15:21ч.   |   Xh.I.

Италијанскиот фудбалски гигант Рома, на својот легендарен капитен Франческо Тоти му ја понуди улогата на технички директор и му даде одврзани раце да го крои тимот по свој вкус. Италијански „Кориере дело Спорт“ пишува дека Тоти ќе има далеку поголема одгворност.

Римскиот клуб побарал од легендарниот фудбалер да ги намали маркентиските активности и целосно да се посвети на клубот. Овој потег на челниците на Рома доаѓа по големите критики од страна на навивачите поради заминувањето на Даниеле Де Роси. Тоти до сега беше помошник на спортскиот директор Мончи, кој пак си замина од „Олимпико“ и се врати во Севиља.
 

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Откриена тајна клаузула: Познато е каде ќе игра Модриќ!
„Меси плачеше во соблекувалната, не можеше да верува што се случи“
Се објавија детали од договорот на Гвардиола со Јувентус!
Ван Гал смета дека друг играч на Тотенхем е поклучен од Моура: Ги посрамоти Де Лихт и Блинд!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.