МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Недвед: Дали Алегри ќе остане? Ќе видиме

Недвед: Дали Алегри ќе остане? Ќе видиме

понеделник, 13 мај 2019, 09:23ч.   |   Xh.I.

Потпретседателот на екипата на Јувентус, Павел Недвед, по синоќешниот пораз на „Старата Дама“ на дербито кај Рома не даде јасен одговор дали Масимилиано Алегри ќе продолжи да го води тимот и следната сезона.

    „Состанокот на тренерот и на претседателот традиционално се одржува во јуни, но доколку е потребно, може да се закаже уште еднаш. Имаме квалитет за Италија и Европа и нема да има потреба да се гради некаков нов тим, а дали ќе останеме со Алегри?” Ќе видиме“, изјавил Недвед.

Во медиумите веќе гласно се шпекулира дека Алегри си заминува, особено назадоволен поради клупската трансфер политика.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.