МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Регион
Рама: Нема можност да се урне легитимна влада

Рама: Нема можност да се урне легитимна влада

понеделник, 13 мај 2019, 15:38ч.   |   Z.H.

 Албанскиот премиер Еди Рама упати апел да се зачува ладнокрвноста, тој ја повтори поканата за дијалог со „неговиот пријател изгубен низ улиците“ .

Како што го нарече лидерот на демократите Љуљзим Баша.
 
Рама е категоричен дека локалните избори на 30 јуни ќе бидат спроведени а секој кој ќе се обиде да го попречи гласањето и  на само едно гласачко место ќе добие казна според кривичниот закон.
 
-Нема ни теоретска, а ни практична можност да се урне една легитимна влада, прозлезена од избори . Тоа нема да се случи. Целта е нешто друго. Тоа е да се стави земјата во услови на немоќ и да се уништи основата на уставниот поредок, обвини Рама.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
(Видео) Силно невреме ја погоди Србија, паѓаше град со големина на лешник
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Српски научник пронајде лек за рак
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.