МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Спорт
Манчестер Јунајтед и Јувентус започнаа преговори за спектакуларна трампа

Манчестер Јунајтед и Јувентус започнаа преговори за спектакуларна трампа

понеделник, 13 мај 2019, 11:27ч.   |   Xh.I.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајетд и Јувентус започнале преговори за рамена на двете свои ѕвезди.

Имено, „Кориере ди Торино“ пренесува дека „црвените ѓаволи“ се сериозно заинтересирани за Пауло Дибала, а како дел од договорот може да биде и Алексис Санчез.

„Калчомеркато“ пишува дека Јунајтед и официјално ги започнал формалните преговори со Јувентус за трансферот на Пауло Дибала на „Олд Трафорд“.

Дибала, кој по доаѓањето на Кристиано Роналдо има се помала минутажа во Јуве, веројатно ќе си замине од Торино ова лето.

Јувентус е спремен да го продаде Аргентинецот, а англискиот клуб наводно понудил 85 милиони фунти за неговиот потпис. Меѓутоа, таа сума не ги задоволува апетитите на „бјанконерите“, кои за слободата на Дибала бараат 100 милиони фунти.

Поради тоа „црвените ѓаволи“ се спремни во понудата да го вклучат и Алексис Санчез, кој е на излезна врата од „Олд Трафорд“.

Се очекува преговорите помеѓу двата клуба да се интензивираат во наредните недели, но прашање е дали Дибала ќе сака да се пресели во клуб кој не игра во Лигата на шампиони.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.