МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Занимиливости
Швајцарија го отвори своето „спална-кино“ и секој би сакал да ужива во ваков луксуз

Швајцарија го отвори своето „спална-кино“ и секој би сакал да ужива во ваков луксуз

сабота, 11 мај 2019, 12:21ч.   |   L.E.

Најудобното место за гледање на филм е во нашиот кревет, но сепак тука недостасува оргомното платно, звуците, ефектите, а никој нема да ни дозволи да си го земеме креветот со нас, зарем не?

Но, Швајцарците сфатиле дека многу луѓе би сакале да си ги земат со нив креветите и затоа тие решиле да направат кино сали со кревети, нарекувајќи ги „ВИП спални“.

Венанцио Ди Бако, извршен директор на компанијата „Pathé Switzerland“, која стои зад овие кино-сали изјавил дека луѓето не треба да се грижат за хигиената, бидејќи чаршафите ќе се менуваат по секој филм (во случај на акција и надвор од платното).

Во „ВИП спална“ киносалата има 11 двокреветни кревети, секој со електронски прилагодливи потпирачи за глава. Кино-салите не се бадијала наречени „ВИП“ бидејќи едно прикажување на филм чини 43 евра, со вклучена храна и пијалок за филмот, за разлика од 17 евра за обичен билет, додека киното за деца чини 12 евра./motika.com.mk

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
Најбогатиот човек на светот го има рецептот за среќен живот – поставете си ги овие 12 прашања
10 факти за Бутан, земја каде што нема бездомници, и медицината е бесплатна за сите
Учител од Кенија освои награда за најдобар наставник од 1 милион долари и скоро сите пари ќе ги даде на сиромашните
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.