МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Шоубиз
Хилари Даф се вери

Хилари Даф се вери

сабота, 11 мај 2019, 12:16ч.   |   L.E.

Хилари Даф се вери со својот долгогодишен партнер Метју Кома. Ова беше јасно од нејзиниот официјален профил во Instagram.

“Тој ме замоли да бидам негова жена”, пишува актерката.

Даф покажа прекрасен дијамантски прстен. Таа и нејзиниот омилен ги фотографираа прегратките.

“Честитки! Ние би биле шокирани ако тој не ви понудил “, коментира фановите.

Актерката доби многу честитки.

Хилари Даф и Метју Кома имаат ќерка по име Банки. Тие почнаа да работат заедно во 2015 година, а две години подоцна тие беа партнери.

Актерката и изведувачот има уште едно дете – Лука, 7, која е од нејзиниот брак со Мајк Комри.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Пејачот Адријан Гаџа го отвора најскапиот ресторан во Скопје
Елена Велевска: Се е вистина и дека сум трудна по четврти пат!
Ќерката на Кили трудна во бикини
Дара Бубамара го достигна врвот, речиси гола пристигна на свадба
Македонската Кардашијан ги провоцираше Грците со своето секси тело (Фото)
Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.