МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја..
ЕУ земјите со зелено светло само за Северна Македонија
Северна Македонија за 23 места го подобри рејтингот на Глобалниот индекс на мирот, со..
Сведок тврди дека се прислушувало од канцелариите на директорот на УБК и началникот н..
Шоубиз
Анастасија Петреска ја крштеваше ќерка си

Анастасија Петреска ја крштеваше ќерка си

сабота, 11 мај 2019, 12:14ч.   |   L.E.

Фолк пејачката Анастасија Петреска заедно со сопругот Владимир Поповски, пејачот на фолк-групата „Биоритам“  ја крштеваа ќерката Андреа. Освен крштевка, двојката и се венча во црквата. 

Анастасија се породи во март и малта Андреа е нивно прво дете.  Анастасија е најстарата ќерка на фолк-пејачот Наум Петрески. Владимир неодамна за „Репортер“ изјави дека “  едвај дочекал да бидат бидат трио и дека чувството е неописливо“. Двојката уште тогаш кажа дека иако Анасатија бремена, немаат закажано датум за свадба.

„Немаме закажано датум, но нашата свадба нема да биде класична. Поканите ќе бидат само за најблиските, тоа ќе биде приватна забава“, ни откри тогаш пејачот.Текстот Анастасија Петреска ја крштеваше ќерка си е превземен од Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Пејачот Адријан Гаџа го отвора најскапиот ресторан во Скопје
Елена Велевска: Се е вистина и дека сум трудна по четврти пат!
Ќерката на Кили трудна во бикини
Дара Бубамара го достигна врвот, речиси гола пристигна на свадба
Македонската Кардашијан ги провоцираше Грците со своето секси тело (Фото)
Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.