МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Раниери ќе ја напушти Рома

Раниери ќе ја напушти Рома

петок, 10 мај 2019, 16:11ч.   |   Xh.I.

Клаудио Раниери, во петокот, на прес конференција потврдил дека ја напушти Рома по завршувањето на сезоната. До крајот на сезоната во Серија А останаа уште три кола. Раниери во Рома дојде на местото на Еузебио Ди Франческо, а уште тогаш беше јасно дека тој е привремено решение.

„Мојата работа тука ќе заврши по последните три натпревари. Тоа беше познато. Се решив да дојдам тука бидејќи сум навивач на Рома и сакав мојот ентузијазам да го ставам во служба на овој клуб“, рекол Раниери.

Тренеерот кој со Лестер ја освои Премиер лигата, ќе се обиде до крајот на сезоната на Рома да и обезбеди место во Лигата на шампионите. Рома во последните три кола ќе игра дома со Јувентус и Парма и ќе му гостува на Сасуоло.

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.