МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
Сари уште пред финалето со Арсенал најави: Ние го заслужуваме трофејот!

Сари уште пред финалето со Арсенал најави: Ние го заслужуваме трофејот!

петок, 10 мај 2019, 11:23ч.   |   Xh.I.

Маурицио Сари верува дека неговиот тим не само што заслужи да слави во пенал серијата против Ајнтрахт Франкфурт, туку заслужи сезонава да освои и трофеј.

Челси синоќа на најдраматичен начин пред своите гледачи си обезбеди финале во Лига Европа, па нивниот тренер има право да се надева на европска радост сезонав.

„Имавме сериозни проблеми пред три месеци, но овде во Англија секогаш сте во проблеми, бидејки нивото на ваши противници е секогаш високо и доста е тешко да ја минете секоја пречка. Успеавме да се извлечеме од тоа, а сега сме на работ да освоиме трофеј, мислам дека го заслужуваме тоа“.

„Игравме со сите, против Ливерпул, против Тотенхем, потоа игравме против најдобрите во ЛШ, па со Манчестер Сити, во овој момент Премиерлигата е најсилно првенство во светот. Што се однесува до пеналите, овде немате некоја посебна подготовка, мора да имате нешто посебно, голем карактер кога се во прашање пеналите. Сега мора да се одмориме, па имаме 10 дена да се подготвиме за финалето“, истакна Маурицио Сари.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.