МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Мицкоски: Македонија е земја со свои корени, историја, но и земја на која мораме да ј..
Заев: Да го одбележиме епохалното просветителско значење на Светите Кирил и Методиј, ..
Пендаровски: Делата и поуките што ни ги оставија Светите браќа нè обврзуваат да ..
МАКЕДОНИЈА ДОБИ НОВ АМБАСАДОР НА САД: Сенатот го потврди назначувањето на Кејт Брнс з..
Спорт
Се огласи Ронадло: Кога победуваат, победува Меси, кога губат тогаш други се виновни

Се огласи Ронадло: Кога победуваат, победува Меси, кога губат тогаш други се виновни

петок, 10 мај 2019, 11:22ч.   |   Xh.I.

Барселона не успеа да се најде во финалето на Лигата на шампионите, Ливерпул приреди сензација ја надокнади негативата од три гола и заслужено се најде на чекор до пехарот.

Во јавноста и натаму не стивнуваат реакциите по двата одиграни реванш меча од полуфиналето, а овој пат свој коменатар имаше и легендарниот Бразилец Ронадло.

    „Барселона има страшен тим со најдобрите играчи во светот. Но, не е праведно, кога победува, победата е на Меси, а кога губат тогаш виновни се Валверде и Кутињо. Тоа е неправда кон екипата, Меси беше одличен на првиот меч, но на реваншот беше виновен исто како и останатите“, рече Ронадло.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.