МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Директорката на Детската клиника поднесе оставка
Џанков: Договорот од Преспа отвора перспективи за целиот регион
Жбогар очекува отворање на преговорите со ЕУ
Стоилковски: Владата нема никакви инвестиции во инфраструктурата
Спорт
По неславната завршница во ЛШ – Барселона го загуби Суарез

По неславната завршница во ЛШ – Барселона го загуби Суарез

петок, 10 мај 2019, 11:20ч.   |   Xh.I.

Луис Суарез сепак ќе мора под нож во операциона сала, индициите се остварија, Барселона го загуби Уругваецот до крај на сезона.

Веднаш по неверојатниот меч против Ливерпул на Енфилд, каде Барселона беше совладана со 4:0, Суарез мораше да се соочи со операција.

По елиминацијата од Барселона, за идната сезона неизвесно е и останувањето на Валверде, а добар дел од сегашниот тим ќе биде со променет лик следната сезона.

На Суарез по операцијата му претстои пауза од 7-8 недели, по што ќе се опоравува, ќе има време за краток одмор и повторно ќе има летни обврски со клубот.

Во целата оваа работа, поради операцијата на Суарез ќе жалат во селекцијата на Уругвај, која има натпревар од Копа Америка.

© ЖУРНАЛ    ~73,25

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Изјава која сите ја чекавме: Како Суарез ја опиша одбраната на Барселона при четвртиот погодок?
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Александер Арнолд го објасни лудиот гол од корнер
Ракитиќ и Кутињо го напуштаат „Камп Ноу“ поради двајца фудбалери
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.