МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Здравје
Протеински пијалок, совршен за после тренинг

Протеински пијалок, совршен за после тренинг

вторник, 09 април 2019, 11:17ч.   |   L.E.

 Овој пијалок, дизајниран од д-р Мајк Расел, содржи еден куп протеини за градење на мускулите, како и мешавина од хранливи материи за да го забрзаат вашето закрепнување по напорниот тренинг.

 

За овој пијалок потребно е:

1 чаша вода;

1 чаша кефир, обичен со ниска содржина на масти;

2 лажици ореви;

1 чаша јагоди;

1 банана;

1 доза протеин од сурутка од вкус на ванила.

 

Следејќи го горниот редослед, ставете ги сите состојки една по една во блендер и конечно затворете го блендерот и измешајте сè 10 секунди и вашиот оброк е подготвен.

Пробиотиците во кефир ќе ви помогнат при варењето.

Оревите покрај вкусот, ќе додадат дополнително и антиоксиданти и омега 3, а јагодите ќе ви го дадат потребното количество на витамин Ц.

Бананата ќе донесе доволно количество јаглени хидрати кои се исто така потребни за вашето закрепнување.

Ова смути содржи: 489 калории 59 грама јаглени хидрати 7 грама влакна 11 грама масти 39 грама протеини.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.