МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Момировски: Обвинителството и МВР да го разјаснат случајот со изборната апликација на..
Ако извисат претседателските, шефот на државата ќе се избира во Собрание или на избор..
Отсуството на судијата го одложи „Монструм“
Деркоски: Сѐ се одвива беспрекорно, спремни сме за изборите
Занимиливости
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)

Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)

понеделник, 08 април 2019, 15:23ч.   |   L.E.

 Девојче од Кина останало живо откако случајно паднало од прозор од 26 кат. Девојчето како што пренесуваат медиумите останало само во својот дом, а тендот кој се наоѓал над гаражата го ублажила нејзиниот пад од зградата.

На снимките кои ги објавиле кинеските медиуми, се забележува како девојчето по силниот пад станува и си заминува.

Инцидент се случил во населбата во југозападната општина Чонгквинг. Според тамошните медиуми, родителите го оставиле девојчето само во станот. Откако се разбудило, сакајќи да излезе надвор, тоа паднало од 26 кат.

Очевидците велат дека детето го однеле во болница, каде е утврдено дека има фрактура на десната рака. Девојчето се здобило со скршеници и е хоспитализирано, но лекарите велат дека е надвор од животна опасност./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~97,33

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.