МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Технологија
Lenovo Z6 Pro со Snapdragon 855 чип стигнува во текот на април

Lenovo Z6 Pro со Snapdragon 855 чип стигнува во текот на април

понеделник, 08 април 2019, 15:14ч.   |   L.E.

Lenovo веќе повеќе од еден месец го навестува својот Z6 Pro телефон. Извршниот директор на компанијата потврди дека Z6 Pro ќе го користи Snapdragon 855 чипсетот, а ќе биде претставен подоцна овој месец. Тизерот на фотографии прикажува поголем камера сензор на задната страна, метална рамка и веројатно заден дел од стакло.

Неодамна е истакнато дека телефонот би требало да има Hyper Video функција, но не е објаснето како таа работи. Компанијата додаде дека биле потребни 13 месеци за да се развие оваа функција, со цел на корисниците да им се понуди најдоброто искуство. Ќе постои и 5G модел на Lenovo Z6 Pro, a 3C сертификацијата ја потврдува поддршката за 27W брзо полнење.

Повеќе детали, вклучувајќи го и точниот датум на објавата и цената на Lenovo Z6 Pro моделот се очекува во наредните недели./USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~15,5

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.